O stránkách Kurýrem.cz

Současná podoba stránek Kuryrem.cz byla sestavena v roce 2019 z důvodů potřeby vytvořit systém pro zobrazování dat z xml feedů internetových obchodů. Stránky měly původně fungovat jen s daty z affiliate programů, avšak systém se podařilo navrhnout tak, že dovede zpracovat a zobrazit větší množství dat než lze získat z affiliate programů, takže jeho obsah byl už během vývoje rozšířen i o obchody nenabízející za zprostředkování prodeje provizi. To pomohlo zvýšit informační hodnotu stránek tak i udělat jejich vybudování a budoucí rozvoj mnohem smysluplnější.

Hlavní tabulka produktů je sestavena z xml feedů vybraných obchodů, k produktům jsou jsou jako přidaná hodnota přiřazeny parametry produktů, díky kterým lze na stránkách zobrazit produkty nejen dle ceny či výrobce, ale i dle velikosti balení. Ideální by bylo využití dat přímo od výrobce, ale vzhledem k různým zemím výroby produktů není získání těchto dat reálné.

Oproti některým srovnávačům cen zde není možno produkty hodnotit a to jak z důvodů nízké návštěvnosti stránek, tak především z důvodů často zavádějícím informacím v hodnocení, kdy hodnocení vybraného produktu (a to jak záporné tak i kladné) může často k nákupu přidělat mnohem více starostí a práce než užitku.